باید خواب آرام را بر چشم دشمنان قسم خورده مردم حرام کرد!

باید که روی خواست های بیواسطه و ملموس و مطالباتی نیروهای کار و زحمت متمرکز شد. باید که میان فعالین و کنشگران جنبش های گوناگون سیاسی و اجتماعی نزدیکی های بیشتری ایجاد کرد تا مبارزات دانشجویان، جوانان، زنان، کارگران و ملیت های تحت ستم روز به روز در هم پیوندی بیشتری قرار گیرند و سد مستحکمی در مقابل دستگاه تا دندان مسلح دشمن ایجاد کنند و زمینه های درهم شکستن آن را فراهم آورند. باید خواب آرام را بر چشم دشمنان قسم خورده مردم حرام کرد.

وبلاگ رادیو راه کارگر: احمد خاتمي امام جمعه موقت تهران و عضو هيات رئيسه مجلس خبرگان همزمان با هفته پاسدار، در همايش سياسي با حضور بسيجيان و پاسداران در آذربايجان شرقي گفت: » پاسداران بايد لحظه به لحظه ديده‌بانان بيدار انقلاب اسلامي باشند و موانع و تحرکات دشمنان انقلاب اسلامي را رصد و توطئه‌هاي دشمنان را در نطفه خفه کنند؛ وگرنه فتنه‌ها تکرار شدني است و ما بايد مسلح به سلاح بصيرت باشيم؛ چراکه هر چند جريان فتنه دچار سکته سياسي شده است، اما هر آن احتمال دارد مانند آتش زير خاکستر دوباره شعله‌ور شود».

 سخنان احمد خاتمی به خوبی ترس رهبران جمهوری اسلامی را از حضور قدرتمند مردم، که هر آن منتظر فرصتی تازه اند، را نشان می دهد. یکسال مبارزات ضد استبدادی ، خواست های مردمی را بروشنی بیان داشته است. آزادی های سیاسی، احترام به حق رای همگانی و حق شان برای تعیین سرنوشت خودشان و داشتن حداقل های یک زندگی شایستۀ انسانی. اما پاسخ دستگاه ولایت و دولت زورگویش، چیزی جز استبداد بیشتر، سرکوب گسترده تر، زندان و شکنجه و کهریزک، چوبه های دار و میدان های تیرباران، نبوده است. این دولت سرکوبگر در عرصۀ مدیریت نیز بی کفایتی شگفت انگیزی از خود نشان داده است. امروز مردم تهران و شهرهای گوناگون در گرمای تابستان با کمبود آب آشامیدنی سالم روبرویند. خاموشی های مدام و قطع مرتب برق در روزهای سوزان تابستان، نفس مردم را بریده است تا جائی که دولت به بهانه مقابله با گرما به حربۀ تعطیلی ادارات روی می آورد. این تمام ماجرا نیست. اقتصاد ورشکسته  و تکیه یک جانبۀ باندهای دولتی چپاول گر و تاجر مسلک بر واردات، زیرساخت های تولیدی کشور را به خطر انداخته است. بسیاری از کارخانه ها در آستانه تعطیلی اند. حتی در کارخانه هایی که کاری انجام می گیرد، حقوق کارگران به موقع پرداخت نمی شود، شمشیر اخراج بالای سر کارگران آویزان است، قراردادهای موقت، هر حقی را از کارگران دریغ می کند و جامعه کار و زحمت را در بدترین شرایط قرار داده است . در چنین شرایطی برای جلوگیری از اوج گیری مبارزات کارگری، رهبران سندیکاها و فعالین کارگری به زندان افکنده می شوند.در عرصه سیاست خارجی نیز بیلان دولت سرکوبگر بهتر از عرصه داخلی نیست. به برکت سیاست های ماجراجویانۀ و نابخردی های جنون انگیز و تکیه غیرضرور بر استمرار غنی سازی هسته ای، راه برای اقدامات سلطه جویانه و زورگویانه آمریکا و غرب فراهم آمده است. دامنۀ تحریم ها هر روز ابعاد تازه ای به خود می گیرد و ایران را بر لبۀ پرتگاه نشانده است.

 این بیلان کار، نمی تواند مورد تائید مردم باشد. مردم کشور حق دارند به این بیکفایتی آشکار، به این سرکوبگری بی مهابا، به این بی حقی سازمان یافته، و این ماجراجوئی خطرناک اعتراض کنند. این ها زمینه هایی است که جنبش مردم را زنده و پرتوان نگه می دارد. این را سردمداران رژیم خوب فهمیده اند. از این روست که گرمای آتش این مبارزه  حتی در زیر خاکستر، گونه های فربه شان را می سوزاند و برای جلوگیری از شعله ورشدنش به سپاه و بسیج و دار و درفش پناه برده اند. آن ها دریافته اند که حرفی برای گفتن و بیلانی برای ارائه کردن ندارند از این رو،  شمشیر را از رو بسته اند.

 اما جنبش مردمی برای تداوم حرکت های پرشکوه خود، باید که راه های تازه ای بجوید. سرکوب لجام گسیختۀ سال گذشته و حملات سازمانیافته به تشکل های عمدتأ علنی و بی حفاظ و رو بودن تمامی فعالین مدنی و سیاسی و عدم آمادگی برای تلفیق درست کار علنی و مخفی، بسیاری از فعالیت های علنی و شبکه های سازمانی را با در هم پاشیدگی روبرو ساخته است. این امر بر روند جنبش ضداستبدادی تاثیرات ملموسی بر جای گذاشته است. اما این پایان کار نیست. این جنبش پرتوان هر روز از میان خود ده ها فعال و کادر آماده به فعالیت روانه میدان می کند. از این رو، با درس گیری از مبارزات یک سال گذشته، باید که سازماندهی هسته های مقاومت و شبکه های سازمانی مبارزاتی را به گونۀ ای دیگر سازمان داد. باید که روی خواست های بیواسطه و ملموس و مطالباتی نیروهای کار و زحمت متمرکز شد. باید که میان فعالین و کنشگران جنبش های گوناگون سیاسی و اجتماعی نزدیکی های بیشتری ایجاد کرد تا مبارزات دانشجویان، جوانان، زنان، کارگران و ملیت های تحت ستم روز به روز در هم پیوندی بیشتری قرار گیرند و سد مستحکمی در مقابل دستگاه تا دندان مسلح دشمن ایجاد کنند و زمینه های درهم شکستن آن را فراهم آورند. باید خواب آرام را بر چشم دشمنان قسم خورده مردم حرام کرد.

یک پاسخ

  1. […] باید خواب آرام را بر چشم دشمنان قسم خورده مردم حرام کرد! جولای 24, 2010 — جنبش خرداد وبلاگ رادیو راه کارگر:باید که روی خواست های بیواسطه و ملموس و مطالباتی نیروهای کار و زحمت متمرکز شد. باید که میان فعالین و کنشگران جنبش های گوناگون سیاسی و اجتماعی نزدیکی های بیشتری ایجاد کرد تا مبارزات دانشجویان، جوانان، زنان، کارگران و ملیت های تحت ستم روز به روز در هم پیوندی بیشتری قرار گیرند و سد مستحکمی در مقابل دستگاه تا دندان مسلح دشمن ایجاد کنند و زمینه های درهم شکستن آن را فراهم آورند. باید خواب آرام را بر چشم دشمنان قسم خورده مردم حرام کرد.ادامه مطلب […]

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: